אצלנו כל נמלה מקבלת יחס אישי
משרד 1-700-555609 ישירות למדביר 052-2558930

הדברת נמלים אקולוגית

Home / הדברת נמלים טבעית / הדברת נמלים אקולוגית

הדברת נמלים אקולוגית – שיטת  הדברה שאינה פוגעת בבני האדם ובסביבה.

הדברת נמלים אקולוגית היא הדברה אשר מתערבת באופן יזום באיזון האקולוגי אשר בטבע.  הדברת נמלים אקולוגית היא אחת האלטרנטיבות לכל מי שאינו מעוניין לבצע הדברה באמצעות חומרים כימיים ורעילים. אם גם אתה מעוניין לבצע הדברה אקולוגית, צור קשר עם המרכז הארצי להדברת נמלים  כי לנו יש את הידע ואת הכלים לעזור לכם.

הדברת נמלים אקולוגית – כמה מילים על שיטת ההדברה

 הדברה אקולוגית מטמיע באזור הנגוע במזיקים חיידקים או צמחים אשר יילחמו במזיקים באופן טבעי. היא יעילה גם בבית, בגינה וגם בשטחים חקלאיים. הדבר נמלים אקולוגית פועלת בשלוש שיטות עיקריות.

כדי להדביר את הנמלים בשדה יפזר המדביר חיידקים או נגיפים טבעיים אשר יפגעו בנמלים וירחיקו אותן מהאזור.  הדברת נמלים אקולוגית בשדה היא הדברה ממוקדת אשר פוגעת רק בנמלים ואינה מזיקה לגידולים וליבול החקלאי.

הדברת נמלים אקולוגית באמצעות טפילים – יש חרקים המטילים ביצים הנטפלים למזיקים. הם מתפתחים בתוך גופו וגורמים למותו. לאחר מות המזיק עוברים הטפילים למזיק אחר וכך בהתמדה הם משמידים את כל הנמלים והמזיקים הנמצאים במקום הנגוע. היתרון הגדול של שיטה זו שאין צורך להתערב כל פעם מחדש בטבע.

הדברה אקולוגית באמצעות שימוש בטורפים עושה שימוש בבעלי חיים הניזונים מהמזיקים. הדוגמה הנפוצה של הדברה אקולוגית היא הצבת חתול בגינה אשר משמיד את העכברים.

הדברת נמלים אקולוגית – על היתרונות ועל החסרונות

הדברה אקולוגית אינה עושה שימוש בחומרים רעילים. מחקרים שנעשו בתחום ההדברה הכימית מדווחים על הנזקים הרבים הנגרמים כתוצאה משימוש בחומרי הדברה כימיים.  דווח על פגיעה באיכות הסביבה, על זיהום נמים, על הסכנה לבני האדם ולבעלי החיים. בשנים האחרונות משרד הבריאות אסר את השימוש בחומרי הדברה כימיים, ולכן רבים מעדיפים להשתמש בחומרים טבעיים ולבצע הדברת נמלים אקולוגית.

הדברת נמלים אקולוגית יקרה יותר מאשר הדברה בשיטות שונות בשל חומרי ההדברה היקרים יותר, אך על אף המחיר הגבוה יותר. הדברה אקולוגית פופולארית מאוד במוסדות ציבור, במסעדות, בבתי קפה, בבתי מלון וגם בבתים פרטיים.

טווח ההשפעה של הדברה אקולוגית ארוך יותר מאשר, למשל, הדברה כימית. לעתים אפילו יהיה צורך לבצע את ההדברה מספר פעמים כדי להגיע אל התוצאות הרצויות.