אצלנו כל נמלה מקבלת יחס אישי
משרד 1-700-555609 ישירות למדביר 052-2558930

נמלת האש – נמלה קטנה ומסוכנת

נמלת האש היא אחד מהסוגים הרבים השייכים למשפחת הנמלים. נמלת האש עוקצת את בני האדם ועלולה לגרום לגירודים, לנפיחות לכאבים ולעתים אף לסכן חיים. נמלת האש הראשונה התגלתה בישראל בבקעת הירדן ועברה לשאר אזורי הארץ. בשל הסכנות הטמונות בעקיצת נמלת האש החליט להגנת הסביבה לעודד את הדברת נמלת האש. צרו קשר עם "המרכז הארצי להדברת נמלים" מיד כאשר אתם רואים את נמלת האש כדי להגן על בריאותכם.

 נמלת האש – כמה עובדות שלא ידעתם

 הגוף של נמלת האש מתחלק לשלושה חלקים, ראש, בית החזה והבטן. לנמלים יש זוג משושים ושלושה זוגות רגליים. צבען הוא חום נחושת וצבע הבטן כהה יותר.

 נמלי האש הן זן תוקפני. הן עוקצות ועקיצתן כואבת מאוד. הם חיות בקבוצות ועוקצות בקבוצות.  נמלת האש נועצת את שיניה בבשר הנעקץ ובעזרת העוקץ שבקצה הבטן היא עוקצת אותו מספר פעמים רב. כאשר הנעקץ סובל מאלרגיות, עקיצת הנמלים עלולה להוות עבורו סכנת חיים.

 יש שני סוגים של נמלות האש בישראל. יש נמלת האש הגדולה ונמלת האש הקטנה. נמלת האש הקטנה היא בגודל קטן יותר והיא הזן הנפוץ בישראל.

מדענים משערים כי הגורם של התפשטות הנמלים בישראל הוא באמצעות ייבוא של עצים מסוגים שונים, שבבי עץ לחיפוי, גזרי עץ להסקה אדמה לעציצים ועוד. כאשר מעבירים את החומרים הנ"ל ממקום למקום מסיעים בהתפשטות הנמלים.

את נמלת האש אפשר למצוא מחוץ לבית, בגינות, במדשאות, על העצים וגם בתוך הבתים. אל הבתים הן נכנסות כדי לתור אחרי מזון ולהביא אותו אל הקן.

עקיצת הנמלה יוצרת כוויה. אם נעקצתם על ידי הנמלים אפשר לרכך את תחושת הכאב. יש לקרר מיד את המקום ולמרוח משחה מתאימה. חשוב גם לחטא את אזור העקיצה כדי למנוע זיהום. אם הגוף מגיב לעקיצת הנמלה בצורה חריפה, אל תהססו, פנו מיד למרכז הרפואי הקרוב.

 בשל הנזקים והסכנות של נמלת האש הקים המשרד להגנת הסביבה צוות בין משרדי הכולל את נציגי משרד החקלאות ונציגי ההתיישבות הכפרית על מנת לשתף פעולה בנושא הכחדת נמלת האש בישראל.