אצלנו כל נמלה מקבלת יחס אישי
משרד 1-700-555609 ישירות למדביר 052-2558930

נמלת האש האדומה הדברה והתמודדות

Home / נמלת האש / נמלת האש האדומה הדברה והתמודדות

נמלת האש האדומה הדברה והתמודדות

בני האדם מתמודדים עם חרקים מאז תחילת האנושות. החרקים נטפלים לצמחים אותם מגדל האדם, עלולים להזיק לכל מארג החיים ולעיתים אף לעקוץ ולנשוך, מה שבמקרים קיצוניים יוביל למוות. על אף כל אלו, לרוב חיים בני האדם עם החרקים בשלום, מנסים להדבירם במידה והם מזיקים לגידולים אך לרוב אין אינטראקציה בין המינים. סיטואציה זו השתנתה כאשר בעשור האחרון פלשו לישראל נמלי האש האדומות והחלו להוות בעיה קשה עבור בני האדם ובעלי החיים שישראל היא ביתם. בכדי להבין מיהי נמלת האש האדומה וכיצד להתמודד איתה הכנו עבורכם מדריך קצר בנשוא.

נמלת האש האדומה הדברה והכרה

מכירים את האויב

נמלת האש האדומה היא קטנטנה, אורכה נע בין מילימטר אחד לשניים, כך שלעיתים אפילו לא תבחינו בה בעת שהיא זוחלת בסביבה. בית הגידול המקורי שלה נמצא בדרום אמריקה, אך בשנים האחרונות היא פלשה לישראל, ככל הנראה על ידי גידולים נגועים שהובאו ארצה. צבען של הנמלים נע בין אדמדם לחום- צהוב, ותנועתן איטית יחסית, כך שקשה במיוחד להבחין בהן. על אף גודלה המזערי ותנועתה שאינה מהירה – הנמלה נחשבת לאחת הסכנות הגדולות ביותר לחקלאות ולמארג בעלי החים בישראל.

נזקים אפשריים

  נמלת האש האדומה עוקצת כאשר היא חשה בסכנה. במידה ונעים לידה או מעליה במהירות מרגישה הנמלה בסכנה ועוקצת מיד את הדברה הקרוב אליה ביותר. עם העקיצה היא משחררת ריחות מיוחדים הגורמים לחברותיה להרגיש גם הן בסכנה וכך כולן יכולות לעקוץ יחדיו. לבני האדם העקיצה אינה מסוכנת אולם יכולה לגרום לקשיי נשימה, סחרחורות ואדמומית. במידה והאדם רגיש התסמינים עלולים להיות חמורים יותר ויש לגשת לקבלת טיפול במהירות. לבעלי החיים העקיצה עלולה להיות מסוכנת ולגרום אף לעיוורון, כך שיש צורך לנקוט במשנה זהירות עם חיות המחמד.

הדברה מתאימה

  בכדי לפתור את הבעיה יש לאתר את הקן ולדאוג שחומר ההדברה יגיע במהירות אל המלכה כך שהיא תחוסל והקן יגווע לאיטו. גם אם ההדברה אכן מצליחה, חשוב במיוחד לחדשה לאחר שנה, מאחר והנמלים נוטות לחזור למקומות בהן היו בנויים קיניהן בעבר.

 הדברת נמלת האש האדומה דורשת ידע מקצועי וניסיון רב. ב"המרכז הארצי להדברת נמלים " צברנו ידע וניסיון רב, נוכל להדביר במקצועיות כל חרק וכל מזיק, גם את נמלת האש האדומה.