אצלנו כל נמלה מקבלת יחס אישי
משרד 1-700-555609 ישירות למדביר 052-2558930

נמלת האש הקטנה טיפול והדברה

Home / נמלת האש / נמלת האש הקטנה טיפול והדברה

נמלת האש הקטנה טיפול והדברה

  נמלת האש הקטנה נקראת כך עקב גודלה המיניאטורי, בגודלה המקסימלי היא מגיעה לאורך של שני מילימטרים בלבד. הנמלה אמנם נפוצה כיום בישראל מהגליל ועד הערבה, אך במקור בית גידולה הטבעי הוא בדרום אמריקה. הנמלה נקראת בשם "נמלת האש" על שם עקיצתה שיכולה לשרוף, לגרום לאודם מקומי ולהעניק תחושת צריבה קשה ביותר. אם אתם מבחינים בשובל של נמלים קטנטנות מתנהלות לאטן בביתכם או בגינה הסמוכה למקום מגוריכם, זה הזמן הנכון לברר על נמלת האש הקטנה טיפול אפשרי ואיך נפטרים ממנה.

נמלת האש הקטנה – טיפול אפשרי

דרכי איתור

 את נמלת האש קשה מאוד לאתר בעין רגילה. עקב גודלן הקטן הן יכולות להסתובב כמעט בכל פינה וכמעט אף אחד לא יבחין בהן. לרוע המזל, רק לאחר עקיצה תוכלו להיות בטוחים שנמלת האש מסתובבת אצלכם בחצר. אם אף אחד לא ייעקץ או יחווה תסמינים של עקיצות תוכלו להיות בטוחים שנמלת האש פסחה עליכם, אך אם מישהו ייעקץ מיד תוכלו לדעת במי מדובר.

דרכי מניעה

 מפתיע לגלות כי על אף שמן, נמלי האש אוהבות מקומות רטובים ולחים יותר. הן אינן מסתדרות במקומות יבשים וללא לחות, ולכן אם ברצונכם להימנע מנמלי אש נסו לייבש את הסביבה ככל האפשר. הקפידו לא להשאיר ברז דולף באף פינה, כוונו את מערכת ההשקיה בזמנים בהם היא נחוצה ונסו להימנע מרטיבויות מיותרות. בדרך זו תוכלו להימנע גם מנחילים של יתושים שאוהבים מאוד את מאגרי המים העומדים ועלולים להביא איתם מחלות שונות.

הדברה אפשרית

 את נמלת האש ניתן להדביר על ידי חומרי פיתיון מיוחד המפוזרים לאורך המסלול בו נעה הנמלה לעבר הקן או המושבה שלה. במהלך השיבה אל הקן מגלה הנמלה את הפיתיון וחותכת ממנו פירורים בכדי להביא פנימה אל המלכה ושאר הנמלים הנמצאות בפנים. כך אוכלת כל אוכלוסיית הנמלים מהרעל והקן כולו מושמד. חשוב להדגיש שנמלת האש עלולה לחזור כשנה לאחר סיום ההדברה ולכן חשוב במיוחד לחדש את ההדברה בכל שנה וכך להיות בטוחים שלא תיאלצו להתייצב מולה בשנית.

  ב"המרכז הארצי להדברת נמלים " צברנו ניסיון רב בהדברת נמלת האש האדומה, את כל הניסיון והידע נעמיד לרשותכם. צרו קשר, נשמח לעזור!