אצלנו כל נמלה מקבלת יחס אישי
משרד 1-700-555609 ישירות למדביר 052-2558930

נמלת האש סכנות

Home / נמלת האש / נמלת האש סכנות

הדברת נמלת האש – נמלת האש מסוכנת, איך תיזהרו ואיך תדבירו!

המשרד להגנת הסביבה מגדיר את נמלת האש כאחת ממאה המינים הפולשים המסוכנים ביותר. נמלת האש, אומנם, אינה מעבירה מחלות, אך העקיצות שלה מכאיבות מאוד והיא מהווה מפגע תברואתי.

הדברת נמלת האש – שמונה דברים שחשוב לדעת

נמלת האש היא נמלה קטנה מאוד בגודל של פחות ממילימטר ובצבע חום אדמדם. אפשר לראות את נמלות האש צועדות בשורות מסביב לבית, בפתחי הבית ובעיקר לאורך הפנלים שבבית.

המומחים טוענים כי נמלת האש הגיעה לישראל ממספר מדינות באפריקה באמצעות משלוחים של עצים ששימשו לתעשיית הרהיטים ולבניית פרגולות. בתחילה הן הגיעו לדרום, משם הן התפשטו לאזור הכרמל, לזיכרון יעקב, לקיסריה, לבית אורן ועוד ובאחרונה הן נצפו בירושלים.

נמלת האש פעילה בעיקר בעונות החמות. בעונות אלו הן פולשות לבתים, לחצרות, לדירות קרקע ולקומה הראשונה בניינים משותפים, בדרך כלל הן לא מגיעות לקומות הגבוהות. בחודשי החורף יש הפוגה בפעילות שלהן.

אין פעולות מנע נגד נמלת האש, הדברת נמלת האש מתבצעת רק לאחר שהנמלה כבר הגיעה ופלשה אל תוך הבית. זיהיתם את נמלת האש בביתכם, הזמינו מיד מדביר מומחה, עד שהמדביר יגיע הרחיקו את הספות והכורסאות מהפנלים כדי להקטין את הסיכוי למגע עם הנמלים ולעקיצות.

בשוק קיימים תרסיסים וחומרים המתאימים להדברת נמלת האש ללא עזרה של מדביר. חומרי הריסוס ירחיקו את הנמלים, אך לאחר זמן קצר הם ישובו חזרה. רק הדברה מקצועית תפתור את הבעיה.

לא כל מדביר יודע לבצע בהצלחה הדברה של נמלת האש. כדי להצליח במבצע ההדברה יש להכיר את התנהגות הנמלים, את מסלולי ההליכה שלהם ולזהות נכון את המיקום של הקינים.

מדביר מקצועי יפזר פיתיונות מורעלים בבית ובחצר, הנמלים ייקחו את הפיתיון אל הקן, יאכילו את המלכה והיא תמות. חשוב מאוד לא לרסס את הבית לפני שהזמנתם מדביר מקצועי, את הריסוס כדאי לבצע כפעולה משלימה אחרי שהקן התפזר.

הדברה מקצועית של נמלי האש יעילה בתשעים ותשעה אחוזים מהמקרים, אך יש לקחת בחשבון כי לאחר חצי שנה, בעונה החמה הבאה, הן עלולות לשוב.