אצלנו כל נמלה מקבלת יחס אישי
משרד 1-700-555609 ישירות למדביר 052-2558930

נמלת האש עקיצה והשלכות

Home / נמלת האש / נמלת האש עקיצה והשלכות

נמלת האש עקיצה והשלכות

 נמלת האש האדומה היא בעלת שם ארוך ומאיים, אך במציאות גודלה מזערי ומסתכם בסך הכול בשני מילימטרים בלבד. לעתים אף לא ניתן לזהותה על פני הקרקע עקב גודלה, אך במידה ונעקצתם על ידי נמלת אש, כנראה שאתם יודעים מהו הכוח העומד לרשותה. במידה ונפגעתם על ידי נמלת האש עקיצה יכול להיות שתסבלו מכאבי ראש, סחרחורות, אודם מקומי ולעתים אף קשיי נשימה. אם הנעקץ אלרגי, התוצאות עלולות להיות הרות אסון ויש להקדים ולקבל טיפול רפואי מהר ככל האפשר. כדי להימנע מהיתקלות עם נמלת האש עקיצה, מומלץ לטפל בבעיה מיד כשאתם מבחינים בה.

נמלת האש האדומה – התמודדות אפשרית

 

זיהוי הבעיה

 למרות הכאבים, יש לאבחן כי הבעיה היא באמת נמלת האש האדומה. ישנם מספר מינים של חרקים העלולים לעקוץ ולגרום לתגובות קשות – עכבישים, נמלים, נדלים ואף עקרבים. לפני שאתם מיד רצים לבצע הדברה כנגד נמלי אש, חשוב לוודא שאכן עליתם על הבעיה הנכונה ואתם מתמודדים מולה. אם הבעיה אינה נמלי אש, יש להתאים את ההדברה הנכונה לכל סוג חרק מולו אתם מתמודדים.

איתור הקן

 נמלי האש הן יצורים חברתיים וחיות במושבה בה המבנה ההיררכי ברור מאוד. ישנן פועלות היוצאות להביא מזון לקן, וישנה המלכה האחראית על הטלת הביצים וההתרבות. כל הפעילות העיקרית של התרחבות המושבה נעשית בתוך הקן ולכן אם רוצים להשמיד את הנמלים יש לאתר אותו ואת מיקומו המדויק. לאחר האיתור ניתן להבחין היכן בדיוק הנמלים מתרכזות ולהתחיל לתכנן כיצד להדבירן.

הדברת הנמלים

 נמלי האש יוצאות החוצה כדי לחפש מזון ולהביאו לנמלים הקטנות הבוקעות מהביצים ולמלכה שהטילה אותן. המזון מוכנס פנימה ומחולק בין כל השוהות בקן, כך שבמידה ותפזרו את הרעל הנכון תוכלו להביא את הנמלים אל סופן. עם פיזור הרעל ייקחו ממנו הנמלים פירורים כפי שהן לוקחות מכל מזון אותו הן מוצאות. פירורי הרעל האלו יוכנסו ישירות למושבה ויפוזרו בין יושביה עד שיגיעו אל המלכה. ברגע שהמלכה תחוסל תוכלו להיות בטוחים שהמושבה תגווע, אך הדברה של נמלי האש חשוב לחדש אחת לשנה – מאחר והן חוזרות למקום לאחר שהרעל נגמר והן מרגישות בטוחות.

   הצוות המקצועי של "המרכז הארצי להדברת נמלים" ישמח לסייע בכל  סוג של הדברה, גם בהדברת נמלת האש. צרו קשר, אנו מחכים לכם!